Smoothie z červenej repy

0

Smoothie z červenej repy si pripravujem tak, že k základnému rozmixovanému ovociu pridám šťavu z nej. Červená repa sa najviac hodí s jahodami, ananásom a/alebo banánom, ktoré “prebijú” jej špecifickú zemitú vôňu. Ja si vždy pridám aj jablko, a ak si k tomu rozmixujete aj niečo zelené, napríklad mladý zelený špenát, alebo vňať, budete mať k výbornej chuti (a železa, magnézia, fosforu, medi z repy) ešte navyše v smoothie aj chlorofyl, ktorý pomáha potláčať hlad a taktiež napomáha hojeniu rán. 

Základné smoothie z červenej repy, banánu a jabĺk: 

  • 1 stredný banán
  • 1 veľké jablko ošúpané a nakrájané na kocky
  • cca 1,5 dc čerstvej šťavy z červenej repy
  • hrsť baby špenátu alebo vňate (napríklad celerovej)

Ovocie a zelené listy rozmixujeme, pridáme šťavu z červenej repy, premiešame a vypijeme :)

autor: denisa


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť