Sorbet z melónu – osvieženie bez mlieka a smotany

0

Sorbety sú veľmi obľúbená letná pochúťka. Ak patríte medzi tých, ktorí sa radšej osviežia mrazeným sorbetom bez mlieka a smotany než klasickou zmrzlinou, prinášame vám fantastický a jednoduchý recept. Ovocie si môžete obmieňať podľa chuti a aktuálnej sezóny. Originálny tip na letnú párty: na servírovanie môžete použiť aj šupky z ovocia, samozrejme najlepšie v biokvalite a dozdobiť lístkami mäty.

Na sorbet z melónu (cca 1 liter) potrebujete:

shutterstock_2064908142 kg melónu nakrájaného na kocky (bez šupky a jadierok), šťava z dvoch limetiek, 2 dc vody, cca 150g kryštáľového cukru.

Melón dáme do mixéra spolu s limetkovou šťavou a rozmixujeme na pyré. Prepasírujeme cez sito a odložíme vychladiť do chladničky. Vodu s cukrom zvaríme na sirup a necháme vychladnúť. Vychladnuté melónové pyré zmiešame s vychladnutým sirupom. Zmes vložíme do rovnej misky – potrebujeme aby mala rovnakú hrúbku a dáme na hodinu do mrazničky. Potom premiešame vidličkou a zasa dáme do mrazničky. Zopakujeme ešte trikrát. Pri mrazení máme misku s pyré prekrytú papierom na pečenie. Zabránime tým vytvoreniu kryštálikov pri chladení.

shutterstock_77271859Veľmi originálny je aj citrónovo-bazilkový sorbet, podávaný vo vydlabaných umytých polkách šupiek z citróna. Pre prípravu viacfarebných verzií môžeme použiť jahody, maliny, čučoriedky…je to len na vašej fantázii.

 


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť