Surfovanie vám pomôže jazdiť na vlnách života

0

Surfovanie som prvýkrát vyskúšala na dovolenke na ostrove Maurícius, kde som sa chcela naučiť kiteboardingu. Avšak vietor na pobreží bol príliš silný. Takže inštruktor mi ako úplnému začiatočníkovi nepovolil výučbu. Keďže videl veľké sklamanie v mojich očiach, navrhol mi náhradu na pobreží kúsok ďalej – naučí ma surfovať na vlnách. Išla som do toho! Vďaka nemu surfujem aj na vlnách oceánu, ale aj životom oveľa jednoduchšie. Ako vás surfovanie dokáže naučiť jazdiť na vlnách života?

Surfovanie na vlnách je ako v živote. Chce to odvahu, trpezlivosť, koncentráciu, rovnováhu tela a mysle, vytrvalosť.  

Surfovanie je ako jazda na vlnách života:

1. Dostať sa tam a vzdať sa neistoty

Opustiť svoju zónu pohodlia, to si vyžaduje určitú mieru odvahy. Čo chcem vlastne povedať? Život je ako surfovanie. Vždy keď stojím pred vlnami, som plná strachu. Pustiť sa do otvorených morských vĺn a obklopiť sa neistotou, si zakaždým vyžaduje obnovenie odvahy. A presne tak to je aj v bežnom živote. Ak máme urobiť akúsi zmenu, mnohokrát ideme do neistoty. Ale ak sa tam chcete dostať, musíte sa neistoty vzdať a nájsť v sebe odvahu.

2. Verte rytmom života

Každá vlna je iná, jedinečná a rýchla. Rovnako ako každý okamih je nový, neustále sa meniaci.  Avšak uponáhľaný a vynútený. Musíte spomaliť, dýchať a čakať na ďalšiu sadu vĺn. Počkajte na to, že perfektná vlna určite príde v správnu chvíľu.

3. Nevzdávajte sa

Či už jazdíte na vlne, alebo iba pomaličky prichádza k vám, musíte vytrvať aj cez nepohodlie, strach, pochybnosti, úzkosť, surovosť vody a terénu, aby ste dosiahli nejaký pokrok. Aby ste tú vlnu chytili a zjazdili bez pádu. Rovnako ako v živote, nepretržité úsilie a odhodlanie sú tie správne kľúče k odomknutiu skutočného potenciálu.

4. Namiesto boja proti prúdu, jazda na vlne

Nemôžete zastaviť vlny, ale môžete sa naučiť surfovať. Čím viac budete bojovať proti prúdu, tým viac budete vyčerpaný a znechutený. Sú veci, ktoré proste zmeniť nevieme, takže boj je úplne zbytočný. Prijatie toho čo je, ako to je, je jediným spôsobom  ako dosiahnuť progres. Nájdite si svoj tok a jazdite na vlne svojho života.

5. Zamerajte sa na to, čo je skutočne dôležité

Stabilný pohľad na život a pokojná myseľ sú potrebné ako na surfe, tak aj v každodennom bytí. Život  je plný rozptýlenia, ktoré vám skáču do cesty. Samozrejme, ak im to umožníte. Nastavte svoj pohľad a plávajte s prúdom.

6. Nechajte očakávania a chopte sa príležitostí

Existuje veľmi málo vecí v živote, ktoré môžete skutočne ovládať. Oceán sa skrotiť nedá. Vy možno ešte nedokážete urobiť stojku na rukách. Čím viac sa budete pokúšať ovládať externé okolnosti a držať sa očakávaní, ideálov, nereálnych cieľov, tým je väčšia pravdepodobnosť, že stratíte príležitosti v danom okamihu.

7. Uvoľni sa

Život je krátky a náš čas je pominuteľný, tak sa rozveseľte! Prestaňte byť tak vážny. Budete padať, vlny vás budú zhadzovať dole. Skúste si užívať aj tieto chvíle. Dajte si povolenie sa smiať, hrať a odľahčiť svoj životný náklad.

Staňte sa odvážny, pripojte sa k svetu okolo a vo vnútri vás. Pestujte si trpezlivosť, vytrvalosť a sústredenie. Pustite sa a nezabudnite sa uvoľniť.

Foto: www.shutterstock.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť