Čo vám pomôže podporiť trávenie?

0

Mnohým ľuďom spôsobia všetky tie jedlá cez Vianočné sviatky veľké tráviace “nepohodlie”. Proti zápche sú mimoriadne účinné sušené slivky. Niekto ich pridáva do kapustnice, my vám prinášame ďalšie nápady, ako ich jednoducho zahrnúť do svojho menu počas vianočných sviatkov. 

  1. Smoothie z manga a sušených sliviek

    Mango obsahuje vitamín B6 na energiu aj peknú pokožku. 1 pomaranč, 1 mango ošúpané a nakrájané na kocky, 50g sušených sliviek, 200 ml mandľového mlieka. Mango, slivky, šťavu z pomaranča a mandľové mlieko spolu zmixujeme a vypijeme. Mandľové mlieko môžeme nahradiť aj čistou vodou.

  2. Slivkové pyré

    Výborná náhrada cukru. 100g sušených sliviek a 25ml vody vymixujeme do pyré. Vďaka svojej prirodzenej sladkosti, slivkové pyré môžeme použiť ako náhradu bieleho rafinovaného cukru až do 30% potrebného množstva cukru. Cesto na koláče si pripravte tak ako bežne, len s menším množstvom cukru  a potom na záver prípravy cesta do neho vmixujte slivkové pyré.

  3. Losovo-slivkové zvitky

    Proteínový hit. Vysoký obsah proteínu v lososovi pomáha stabilizovať a dlhšie využiť rýchlu energiu uvoľnenú zo sliviek. 180g údeného lososa, 75g krémového syru, 175g sušených sliviek, čerstvý kôpor na ozdobenie. Dajte si na stôl fóliu. Poukladajte na ňu lososa, jednotlivé kúsky sa mierne prekrývajú. Natrite na to syr a naukladajte na sušené slivky. Pevne zrolujte a následne zarolujte aj do fólie a vložte do chladničky. Nakrájajte na cca 2 cm široké plátky.

 autor: denisa

foto: shutterstock

info: healthy


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť