Tekvicový med, zázrak pre vašu imunitu I Skvelý balzam pre vašu pečeň! (recept)

0

Možno ste nikdy o tekvicovom mede nepočuli, ale táto pochutina je tak veľmi zdravá pre organizmus, že ju začnete jesť každý deň.

Vzhľadom k vysokému obsahu vitamínov a karoténov tento med posilňuje imunitu. Vďaka svojim laxatívnym a močopudným účinkom je vynikajúcou voľbou pri problémoch s chronickou zápchou a rôznych ochorení hrubého čreva. Tým však zoznam jeho účinkov na náš organizmu nekončí. Je obzvlášť účinný pri vylučovaní žlčníka a pri problémoch s obličkami alebo pečeňou. Je to aj skvelá voľba pre ľudí so zvýšeným cholesterolom. Je tiež považovaný za prírodný liek pre močové cesty.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Toto je dôvod, prečo je sóda bikarbóna nočnou morou pre farmaceutický priemysel. 


Ako si pripraviť tekvicový med?

Na jeho prípravu budete potrebovať zrelú tekvicu.

Vrch z nej odrežte a odstráňte jadierka a vlákna.  Dajte do tekvice med alebo hnedý cukor a prikryte odrezaným vrchom. Ja dávam prednosť medu.

Nechajte ležať na chladnom mieste po dobu 10 dní. Ak ste použili hnedý cukor, ten sa počas tejto doby začne topiť.

Ideálne by bolo, ak by ste tekvicový med uskladnili v sklenenej nádobe do chladničky, minimálne na mesiac. Ak ho chcete skladovať dlhšie, môžete ho prevariť, avšak riskujete stratu užitočných zložiek.

Vyrobený tekvicový med môžete jesť ako maškrtu alebo si ním osladiť čaj. Denná dávka je 2-3 PL.


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť