Tento 3500 rokov starý recept lieči mnohé závažné ochorenia. Vyskúšajte!

0

Olivy sú veľmi populárne po celom svete, používajú sa ako potravina, ale aj ako liek.  Obsahujú účinné látky prospešné pre naše zdravie. Ale tieto informácie vie už asi každý z vás. Vedeli ste však…

…že olivové listy sú tie, ktoré majú najviac liečivých vlastností a môžu pomáhať liečiť ako zápal pľúc, kvapavku, tuberkulózu, chrípku, zápal mozgových blán, opar, hepatitídu B a mnoho ďalších ochorení. Ako to je možné? Vďaka zložke oleuropeinu, ktorú olivovník produkuje vo svojich listoch, ale ja plodoch. Oleuropein sa pokladá za prírodnú zlúčeninu, ktorá má zo všetkých do teraz známych prírodných látok  najlepšie účinky proti voľným radikálom.

Pre olivové listy je špecifické aj ich použitie po operácii, v boji s rôznymi infekciami, hubami či baktériami. A to všetko vďaka antiparazitárnym, antibakteriálnym a antimykotickým vlastnostiam, ktoré oleuropein má.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Oil pulling – vyplachovanie úst olejom


Čaj z olivových listov je skvelý v boji proti pneumónii, kvapavke, tuberkulóze, chrípke, meningitíde, hepatitíde B, herpesu, ateroskleróze, botulizme, chronickému únavovému syndrómu, malárii, žalúdočným vredom, záškrtu, infekcii močových ciest či enfacilitíde. 

Olivové listy a ich zložka oleuropein sú najviac známe pre účinok na zníženie krvného tlaku, ale posledné štúdie poukazujú, že ich prínos pre naše zdravie sa rozšíril i mimo toho. Protizápalové a antioxidačné vlastnosti ponúkajú pomoc v boji proti ateroskleróze, cukrovke, rakovine, neurodegeneratívnym ochoreniam, a dokonca aj proti artritíde.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako si znížiť vysoký krvný tlak iba za 5 minút bez liekov? Funguje to!


Čaj z olivových listov nielen pomáha s rôznymi chorobami, ale tiež povzbudí imunitný systém a dodá vám novú energiu.  Pripravíte si ho veľmi jednoducho:

  • 15-20 sušených olivových listov
  • 2-3 dl vriacej vody

Listy dajte do vriacej vody a nechajte variť po dobu takých 10 minút. Potom nechajte lúhovať ešte ďalších 15 minút, kým čaj nevychladne. Ak chcete, môžete si pridať med, či citrón. Aby sa dostavili požadované účinky, je dobré ho konzumovať po dobu niekoľkých týždňov.

Tento zaujímavý článok sme našli na naturalhealingmagazine, ak si chcete prečítať viac, ako olivové listy účinkujú v boji proti cukrovke, rakovine, zvýšenému krvnému tlaku, ateroskleróze, artritíde, či na ochranu nervového systému, zaujímavý článok sme našli napríklad TU.

Foto: naturalhealingmagazine

Mohlo by vás aj toto zaujímať:

  • V Biblii sa o olivovníku hovorí ako o “Strome života”.
  • Olivovník bol akýmsi symbolom mieru, múdrosti, vznešenosti, plodnosti, sily a čistoty, a preto napríklad víťazi starovekých hier dostávali olivové vence
  • Podľa starovekých mýtov a báji, olivovník darovala svojmu mestu grécka bohyňa múdrosti a umenia Aténa, a tým založila jedno z najvýraznejších odvetví gréckeho hospodárstva.

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť