Test osobnosti – o najtajnejších zákutiach vašej duše (1. časť)

0

Tento test osobnosti som si požičala od študentky psychológie. Je stručný a jednoduchý, ale na 99% ľudí skutočne sedí! Venujte mu 2 minútky času a uvidíte sami. Vašou úlohou je dobre si pozrieť týchto 8 fotografií viac či menej sympatických ľudí a vybrať si z nich jednu osobu, z ktorej máte strach, ktorá vo vás vyvoláva nepríjemné pocity a ktorú by ste nikdy nechceli stretnúť osamote v noci. Každá z týchto osôb má predstavovať tienistú stránku našej osobnosti, niečo čo v sebe potláčame – bez toho aby sme si toho boli vedomí. Keď ste si vybrali tú najhoršiu osobu, prečítajte si hodnotenie nižšie.

1. fotografia: SADISTA

Potláčané sklony: autoritatívnosť, potreba ovládať, zlomyseľnosť. Keď ste si vybrali tento portrét inkvizítorského profesora, zrejme pred druhými aj sami pred sebou starostlivo skrývate “silné sklony ku krutému, agresívnemu alebo ponižujúcemu správaniu sa k ostatným”.

Poprenie: Ste úplne neškodná bytosť. Podriaďujete sa, ste schopní sa obetovať, vždy ste pripravení pomáhať svojim blížnym. Ste usmievavý zamestnanec, ochodný kolega. Zároveň však nie je ľahké byť vašim nadriadeným. Keď sa vám do nejakej práce nechce, robíte okolky, hašteríte sa, trucujete, ste neochotný. Vašim štýlom je pasívna odolnosť a naliehanie, ktoré časom “otrávi”.

Sublimácia: Svoje sklony uplatníte v určitých profesiách – mäsiar, chirurg, policajt, zubár, sudca… alebo ich môžete rozumovo zdôvodnovať, viesť dlhé rozpravy o poriadku a autorite (syndróm “riaditeľa zemegule”).

2. fotografia: ZÚRIVEC 

Potlačené sklony: impulzivita a násilie. Keď ste dostali strach z tohto chlapíka s hlavou pitbulla, znamená to, že ste v sebe potlačili, udusili silnú agresivitu.

Poprenie: Ste mierumilovní, často až extrémne láskaví. Ste prívetiví, hotový dobráčisko, vzbudzujete dojem, že ste solídny a ovládate svoje emócie. Vaša náklonnosť býva stabilná, máte silné putá k ľuďom, veciam, ideám. Na konci dňa však bývate často vyčerpaní. Vysiluje vás neustále skrývanie násilných sklonov, ku ktorému vás núti túžba byť všetkým sympatický.

Sublimácia: Svoju impulzívnosť niekedy pozitívne využijete pri športe. Vediete zaisto hyperaktívny život. Váš čas zapĺňajú stovky projektov, organizujete veľa rôznych vecí alebo si proste len vybíjate svoju energiu na diskotéke.

3. fotografia: KATATONIK

Potlačené sklony: blúznenie, hyperaktivita v oblasti fantázie a intelektu.
Ak vás znepokojil ten usmievavý, zle oholený typ, vrú a kypia vo vás sily, ktoré vás môžu úplne odtrhnúť od reality, ak s tým niečo neurobíte.

Poprenie: Upínate se k istotám, spútavajú vás stereotypné postoje, nekladiete si otázky, neinovujete, nehľadáte zmenu… Ste prototyp hanblivca, ktorý sa prekonáva. Najväčší strach máte z toho, že stratíte kontrolu. Vďaka tomu ste trochu rigídny, stále v defenzíve, niekedy zablokovaný, vždy podľa pravidiel. Skrývate svoje pocity, nedelíte sa o ne.

Sublimácia: Vaša schopnosť predstavivosti sa často uplatní v rôznych kreatívnych činnostiach, ktoré však majú vždy svoj poriadok. Stáva sa z vás teda “zamestnaný kreatívec” – grafik, novinár, fotograf, stylista…

4. fotografia: SCHIZOFRENIČKA 

Potlačené sklony: izolovanosť, zlé vnímanie telesných hraníc, nedostatočné ovládanie tela. Zježily se vám vlasy pri pohľade na tie mŕtve oči a tvár bez výrazu? Poznávate v nich totiž svojich vlastných démonov – nezáujem o sociálne vzťahy a obmedzený register citov.

Poprenie: Veríte na stretnutie sa s ľuďmi, výmenu názorov, spoločnosť. Chodíte často medzi ľudí. Vaše zapojenie medzi ľudí však často neprebieha k vašej spokojnosti, kontrastuje s vašim biednym intímnym životom. V hĺbke duše sa cítite stále osamelí. Vaše vzťahy zostávajú na povrchu, sú odosobnené, nemajú „šťavu“, chýbajú v nich skutočné city. V skutočnosti vlastne druhých ľudí  nepotrebujete, nepotrebujete s nimi žiť.

Sublimácia: Ve všetkom, čo súvisí s intelektom, nebo v individualistických činnostiach, ako je hudba, čítanie, meditácia. Svoje sklony môžete tieť nasmerovať do nejakej mysticko-športovej vášne (trekIng, horolezectvo…) alebo do zážitkov, ktoré vás oslobodia od spoločnosti ľudí (dovolenka bez spoločnosti iného človeka).

PRE ČÍSLA FOTOGRAFIÍ 5-8 KLIKNITE TU.

100%
100%
SUPER
  • ZAUJÍMAVÉ
    10

Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť