Tieto ženy pili pohár paradajkovej šťavy každý deň po dobu 2 mesiacov: Výsledok je úžasný!

0

Akonáhle zistíte, čo sa s nimi stalo, budete aj vy chcieť urobiť to isté. Paradajky sú považované za superfood. Ak chcete vedieť prečo, odborníci z univerzity v Taiwane sa rozhodli urobiť experiment.

Zhromaždili ženy rôzneho veku, hmotnosti a pôvodu a dali im piť jeden pohár paradajkovej šťavy (250 ml) každý deň, a to po dobu 2 mesiacov.

Najrýchlejšia a najviditeľnejšia zmena bola významná strata hmotnosti. Odborníci to vysvetlili, že paradajková šťava odstraňuje uložený tuk z tela.

“Ženy, ktoré sa zúčastnili tohto experimentu zásadne nezmenili ani svoje stravovacie návyky a ani na cvičení nepridali, ale výsledky bolo možné vidieť už v priebehu niekoľkých dní”, prezradili vedci, ktorí riadili tento experiment.

Účastníčkam bola odobraná krv na začiatku i na konci experimentu. “To, čo sme zistili, bola významne znížená hladina cholesterolu, spolu so zvýšenou hladinou lykopénu – antioxidant v paradajkách, ktorý ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie”, uvádzajú vedci.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Jablko denne zabráni 5 chronickým ochoreniam


Experiment ukázal, že jeden pohár paradajkovej šťavy každý deň posilňuje imunitný systém, chráni pred ochorením srdca, ale tiež znižuje riziko vzniku rakoviny. Okrem toho, tento osviežujúci nápoj, pomáha pri trávení, bráni zadržiavaniu tekutín, zlepšuje celkový zdravotný stav a slúži ako prevencia pre močový mechúr, pankreas, pečeň či pľúca.

Paradajková šťava je skvelá pre pokožku a žiarivú pleť. Navyše výrazne znižuje kašeľ, zabraňuje anémii, zmierňuje reumatické príznaky a zlepšuje krvný obraz.

Je to skvelý prírodný liek pre svalové kŕče, pretože paradajky sú bohaté na horčík. Takže ak pravidelne cvičíte, paradajková šťava vám uľaví od bolesti svalov.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Športujete? Top 10 potravín, aby ste zostali fit


Okrem toho, paradajka obsahuje draslík, vápnik, rastlinné bielkoviny a sacharidy, ako aj základný vitamín C.

Ak sa rozhodnete vyskúšať aj vy takýto experiment, pri kúpe paradajkovej šťavy dbajte, že ide o kvalitné, ekologické nápoje, pretože účinky by nemuseli byť také, ako pri domácej príprave nápoja.

Tento zaujímavý článok sme našli na homehealthyrecipes.

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť