Tipy ako znížiť bolesť pri depilácii voskom

0

Odstraňovanie „spoločnosťou“ nežiaduceho ochlpenia môže byť občas vcelku bolestivé – a to nehovorím o niektorých partiách, kde len predstava mi spôsobuje bôľ. Mnohé reklamné kampane komunikujú správu o bezbolestnej a trvalej depilácii, avšak vosk je stále najviac populárny spôsob ak sa otravných chlpov zbaviť na viac ako pár dní. A na druhej strane, neviem, či sa nejedná o zavádzajúce reklamy, keďže nepoznám bezbolestný spôsob depilácie. Iste, holenie môže byť jednoduché a bezbolestné, ale s hladkou pokožkou vydržíte tak max 1 deň a pokožka sa často neustálym zásahom iba podráždi a vyhádže.

Ak sa depilujete pomocou vosku, existuje niekoľko spôsobov ako pri nej znížiť bolesť:

♦ Denná hydratácia

Dôležitý je peeling a každodenné odstraňovanie odumretých častí kože. Denne hydratujte pokožku napríklad s kokosovým olejom.

♦ Utlmiť bolesť prírodou

Pred depiláciou znížte bolesť prostredníctvom prírodných medikamentov. Ja sa zvyknem „dopovať“ vždy pred depiláciou laserom, inak tú bolesť veľmi ťažko zvládam. Tak isto je to možné aj pred depiláciou voskom. V lekárni vám veľmi radi poradia nejaký prírodný utlmujúci medikament.

♦ Deň bez kofeínu

V deň voskovania vynechajte svoju dávku kávy s kofeínom – to je prírodný stimulant, ktorý zvyšuje prietok krvi, čo môže spôsobiť vyššiu citlivosť na povrchu kože.

♦ Výber správneho vosku

Používajte taký vosk, ktorý v sebe obsahuje esenciálne oleje a vitamíny, ktoré znižujú bolesti a predchádzajú zápalu, napríklad tie pre citlivú pokožku.

♦ Správne načasovanie

Správne načasovanie depilácie je tieť veľmi dôležité. Pokožka je najcitlivejšia v skorých ranných hodinách. Preto sa odporúča depilovať popoludní a večer. Tiež by som nedepilovala, ak ste chorá, vtedy je celé telo viac ubolené a pokožka tiež.

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť