TOP 10 tipov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa celulitídy

0

Nesprávne stravovanie, stres, nedostatok pohybu, genetické predispozície a hormonálne zmeny hrajú veľkú úlohu pri pomarančovej pokožke – celulitíde.

Pokiaľ ide o dôvody vzniku celulitídy, názory odborníkov sú rozdielne. Niektorí si myslia, že to má čo do činenia s génmi, zatiaľ čo iní zastávajú názor, že dôvodom je nesprávna strava, nedostatok fyzickej aktivity, zlá cirkulácia a nahromadené toxíny v tele.

Bohužiaľ, my ženy sme najviac postihnuté celulitídou (teda osobne ani nepoznám muža, čo by mal čo i len jej náznak) a niekedy stav pokožky pod nadvládou celulitídy môže byť priam frustrujúci pre mnohé znás, najmä keď nosíme sukne, šaty alebo bikiny, a pomarančová pokožka je viditeľná pre celé okolie.

Každý zdravý anticelulitídny program je dlhodobá záležitosť až niekoľkých týždňov, kým sú výsledky viditeľné. Takže netreba sa nechať odradiť, ak si výsledky nevšimnete v prvých dňoch.

Máme tu pre vás 10 zdravých tipov, ktoré vám k jej odstráneniu môžu dopomôcť:

1. Pite dostatok vody

Pitie dostatku vody je zásadné pre vyplavovanie toxínov z vášho tela a pre hydratáciu. Ak ste znudená z neustáleho pitia čistej vody, môžete si ju ochutiť citrónom alebo inými ovocnými alternatívami, ktoré nájdete napríklad TU.

2. Snažte sa nahradiť kávu bylinkovými čajmi

Najlepší čaj proti celulitíde je zo žihľavy, pretože detoxikuje telo, odstraňuje toxíny a zlepšuje krvný obeh. Pokiaľ ide o alkohol, je vhodné výrazne znížiť jeho spotrebu.

3. Dajte prednosť zdravej strave

Zvýšte príjem surovej stravy (ovocie a zelenina). Nahraďte proteíny živočíšneho pôvodu s bielkovinami na rastlinnej báze.

4. Zvýšte príjem potravín bohatých na vitamín C

Čerstvé potraviny ako sú pomaranče, citróny, jahody a podobne zlepšujú funkciu metabolizmu a prispievajú k odstráneniu škodlivých látok z tela.

5. Vyhnite sa veľmi soleným a koreneným jedlám

Soľ má schopnosť držať tekutiny vo vašom tele, a to je jeden z hlavných dôvodov pre celulitídu.

6. Pravidelne detoxikujte

Zbaviť sa toxínov môžete napríklad čajom z petržlena alebo žihľavy. Na druhej strane slivky, ľanové semená, ovos a jablká sú vynikajúcim riešením proti zápche.

7. Nezabúdajte na pohybové aktivity

Aspoň 30 minút denne by ste sa mali venovať fyzickej aktivite a cvičeniu, pretože to pomôže urýchliť metabolizmus a zabezpečí detox vášho tela. Plávanie je považované za najlepšiu prevenciu. Jazda na bicykli, behanie alebo prechádzka vám tiež pomôžu vyhrať bitku s celulitídou.

8. Nabíjajte svoje batérie kyslíkom

Je dôležité, aby telo získalo dostatok kyslíka, takže čas strávený v prírode vás nie len duševne dobije, ale pomôže vám aj pri zbavení sa celulitídy. Rovnako potenie vám pomôže eliminovať toxíny.

9. Doprajte si masáže

Masáže zlepšujú krvný obeh, a to vám pomôže zbaviť sa celulitídy jednoduchšie a rýchlejšie. Najviac sa venujte častiam tela, ktoré už sú postihnuté celulitídou, avšak netreba vynechať aj tie zdravé, a tak jej predchádzať.

10. Relaxujte

Doprajte si dostatok času na odpočinok. Stres je často považovaný za hlavného vinníka celulitídy, takže kedykoľvek je to možné, snažte sa viesť život bez stresu. Vytvorte si atmosféru, ktorá vám dodá pocit uvoľnenia a aspoň jednu hodinu denne robte niečo, čo vás uspokojuje, napĺňa a robí šťastnou.

Autor: Ivana
Foto: shutterstock.com

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť