TOP 5 cvikov na úpravu tvaru nosa

0

Špicatý a úzky nos je často považovaný za symbol krásy. Mnoho ľudí – prevažne žien – je ochotných ľahnúť si na operačný stôl práve preto, aby mohlo svetu sebavedomo ukázať dokonalý noštek. Existuje však omnoho ľahší spôsob úpravy tvaru nosa, ktorý vám dopomôže k želanému výsledku – a to bez výdavkov a hlavne bezpečnou cestou. Séria nosných a tvárových cvikov vám napomôže posilniť svaly na tvári, vďaka ktorým budete vyzerať mladšie a váš nos bude vyzerať omnoho lepšie.

1.Vyrovnanie nosa

Úprava tvaru nosa - vyrovnanie nosaJemná masáž vrchnej časti nosa použitím krúživých pohybov vám dopomôže k rovnému a menšie vyzerajúcemu nosu. Je potrebné vykonávať denne 5 minút počas 3-4 týždňov.

..

Úprava tvaru nosa - vyrovnanie nosaPriložte palec z jednej strany koreňa nosa a ukazovák z druhej. Jemne potlačte na niekoľko sekúnd a uvoľnite na pár sekúnd. Opakujte denne 5 minút. Nos bude viditeľne rovnejší už o 3-4 týždne.

 

 

.

2. Eliminátor záhybov nosných dierok

Úprava tvaru nosa - nosné dierky

Pohnite svalmi nosa smerom nahor. Priložte oba prostredníky na záhyby nosných dierok, uvoľnite nos a potlačte prsty jemne smerom nahor. Toto cvičenie eliminuje záhyby, ktoré sa vytvárajú pri nosných dierkach.

 

.


Mohlo by vás tiež zaujímať: Láka vás plastická operácia nosa? Ako prebieha a na čo si dávať pozor


3. Podvihnutie nosa

Úprava nosa - podvihnutie nosa

Toto cvičenie je dobré nielen na úpravu tvaru nosa, ale taktiež na posilnenie svalov tváre a vyrovnanie vrások. Otvorte ústa akoby ste chceli povedať “O”, zatvorte oči a dvihnite hlavu. Pomaly zakloňte hlavu a nadvihnite hruď. To vám napomôže natiahnuť si tvárové svaly, ktoré taktiež podvihnú nos.

 

.

4. Zúženie nosa

Úprava tvaru nosa - zúženie nosa

Zúženie nosa môžete dosiahnuť precvičením spodnej časti nosa. Položte ukazováky na boky nosných dierok. Napnite svaly nosných dierok – toto cvičenie je posilňovaním nosa a prevenciou pred ich uvoľnením a poklesnutím, čo by nosu pridalo na šírke.

 

.

5. Skrátenie nosa

Úprava tvaru nosa - skrátenie nosaToto cvičenie bráni dlhodobému poklesu chrupavky v nose. Potlačte konček nosa ukazovákom jednej ruky, prstami druhej ruky jemne pridržte záhyby nosných dierok. Pocvičte svaly nosa ohnutím nosa nadol. Cvičte denne 2x – každý krát 30 opakovaní.

 

 

 

Tieto zaujímavé informácie sme našli TU


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť