Toto sa stane, keď si budete masírovať tento bod v uchu. Úžasné!

0

V jednom televíznom programe o zdravom bývaní, Mark Sandomirsky, doktor lekárskych vied a psychiater, radí svojim pacientom ako sa zbaviť stresu pomocou jednoduchej techniky.

Príčiny a dôsledky stresu sa často odlišujú a ľudia ich prežívajú rôznymi spôsobmi. Po odznení stresu často prichádzajú pocity ťažkosti alebo bolesti v určitých častiach tela.

Prvá vec, ktorú by sme mali urobiť, je zbaviť sa všetkých deštruktívnych emócií, potom fyzických účinkov stresu. Veľmi veľa pomáha psycho-reflexia. Faktom je, že naše telá majú prirodzene antistresové body – ešte že tak.


Mohlo by vás tiež zaujímať:  Masírujte si tento bod na svojom tele a zažijete zázrak! Je to bod stoviek chorôb.


V starovekej čínskej kultúre nazývali tento bod Shen Men alebo “Brána do neba”, pretože masírovanie tohto anti-stresového bodu prináša akúsi nebeskú energiu do celého vášho tela. Tento zázračný bod, Shen Men, posilní vaše celkové zdravie, znižuje stres a zvyšuje energiu.

Tento akupresúrny bod tiež potláča zápal a závislosť, jeho masírovaním zmiernite bolesť v každej časti vášho tela. Shen Men, alebo “Brána do neba”, sa nachádza v centre hornej časti ucha.

Ako sa masíruje “Brána do neba”:

Pomocou vatovej tyčinky, stlačte tento bod a jemne masírujte.
Dýchajte zhlboka.
Počúvajte svoje telo.
Nezabúdajte zhlboka dýchať.
Pri nádychu sa pozrite doľava, pri výdychu otočte pohľad doprava.
Budete cítiť, ako sa vaše telo upokojí.

Tip: Masírujte si tento bod pomocou prstov, vždy keď ste v strese. Tento postup môžete opakovať každý deň pred spaním.

Túto zaujímavú informáciu sme našli TU.


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť