Toto sa stane, keď si budete masírovať tento bod v uchu. Úžasné!

0

V jednom televíznom programe o zdravom bývaní, Mark Sandomirsky, doktor lekárskych vied a psychiater, radí svojim pacientom ako sa zbaviť stresu pomocou jednoduchej techniky.

Príčiny a dôsledky stresu sa často odlišujú a ľudia ich prežívajú rôznymi spôsobmi. Po odznení stresu často prichádzajú pocity ťažkosti alebo bolesti v určitých častiach tela.

Prvá vec, ktorú by sme mali urobiť, je zbaviť sa všetkých deštruktívnych emócií, potom fyzických účinkov stresu. Veľmi veľa pomáha psycho-reflexia. Faktom je, že naše telá majú prirodzene antistresové body – ešte že tak.


Mohlo by vás tiež zaujímať:  Masírujte si tento bod na svojom tele a zažijete zázrak! Je to bod stoviek chorôb.


V starovekej čínskej kultúre nazývali tento bod Shen Men alebo “Brána do neba”, pretože masírovanie tohto anti-stresového bodu prináša akúsi nebeskú energiu do celého vášho tela. Tento zázračný bod, Shen Men, posilní vaše celkové zdravie, znižuje stres a zvyšuje energiu.

Tento akupresúrny bod tiež potláča zápal a závislosť, jeho masírovaním zmiernite bolesť v každej časti vášho tela. Shen Men, alebo “Brána do neba”, sa nachádza v centre hornej časti ucha.

Ako sa masíruje “Brána do neba”:

Pomocou vatovej tyčinky, stlačte tento bod a jemne masírujte.
Dýchajte zhlboka.
Počúvajte svoje telo.
Nezabúdajte zhlboka dýchať.
Pri nádychu sa pozrite doľava, pri výdychu otočte pohľad doprava.
Budete cítiť, ako sa vaše telo upokojí.

Tip: Masírujte si tento bod pomocou prstov, vždy keď ste v strese. Tento postup môžete opakovať každý deň pred spaním.

Túto zaujímavú informáciu sme našli TU.


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť