Triphala: Ajurvédsky všeliek, ktorý rozhýbe nielen lenivé črevá

0

Triphala, pre mňa nájdený zázrak na Srí Lanke, inak veľmi populárna ajurvédska bylinná formula z Indie. Tiež ste už vyskúšali všetko možné, aby ste tie lenivé črevá trošku rozhýbali? V mojom prípade nadmerne zlenivejú ako súčasť jet lagu. A tak som sa na Srí Lanke dostala práve k tejto prírodnej trojkombinácii, ktorá potešila nie len moje telo, ale spríjemnila celú dovolenku.

Toto ajurvédske preháňadlo nie len reguluje pohyb čriev, ale zároveň podporuje celkovú silu tela:

  • Zlepšuje trávenie
  • Znižuje cholesterol
  • Zlepšuje krvný obeh
  • Obsahuje 31% kyseliny linolovej
  • Vykazuje výrazný kardio-ochranný účinok
  • Znižuje vysoký krvný tlak
  • Zlepšuje funkciu pečene
  • Má protizápalové a protivírusové účinky
  • A MNOHO ĎALŠÍCH!!!

Znie vám Triphala ako všeliek? No, prakticky podľa mňa aj je :-)

Vzhľadom k jej vysokému obsahu živín, ajurvédski lekári nepovažujú Triphala iba za preháňadlo. Napomáha podporovať činnosť tráviaceho, obehového, močového a dýchacieho ústrojenstva. Praktické skúsenosti ľudí a niektoré z vedeckých výskumov ukázali, že je účinným čističom krvi, ktorý stimuluje vylučovanie žlče, detoxikuje pečeň, podporuje trávenie a výrazne znižuje cholesterol a hladinu lipidov (tukov) v krvi. Tento malý zázrak je jeden z najsilnejších prípravkov k prečisteniu a harmonizácii celého tela. V dôsledku toho, je považovaná za druh univerzálneho všelieku.

Jedno z populárnych ľudových výrokov v Indie je: „Nemáš matku? Kým máš Triphala, nemusíš sa báť.“ Indovia veria, že Triphala je schopná starať sa o vnútorné orgány človeka tak, ako sa matka stará o svoje deti.

Skoro dokonalý vzorec (píšem skoro dokonalý, lebo nič nie je dokonalé, avšak výhrady nemám žiadne), .je skvelou kombináciou 3 (tri-phala) ovocných plodov Amalaki, Bibhitaki, Haritaki.

Z vlastnej skúsenosti vám Triphala naozaj odporúčam.  Do pozornosti musím ešte dať aj to, že ide o vegetariánske tablety.

Zdroj: planetherbs.com

Autor: Ivana

Foto: Ivana


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť