Trojdňová jablková očista – výborný detox aj rýchly úbytok váhy

0

Možno ste už o tejto rýchlej očiste počuli, má veľa zástancov ale aj odporcov. Počas nej sa celé tri dni  konzumujú iba jablká. Jablká sú veľmi dobre stráviteľné, obsahujú veľa vlákniny, ktorá zabraňuje rýchlemu nárastu obsahu cukru v krvi, prečisťuje tráviaci trakt a aj zasýti. Pektín v jablkách pomáha v boji proti škodlivému cholesterolu. Touto trojdňovou jablkovou očistou si prečistíte ľadviny, pečeň, krv, zbavíte tak organizmus škodlivín a zrýchlite metabolizmus. Ideálne by sa mala robiť dvakrát do roka. Pozor – ide o vcelku náročnú očistu, v prípade akýchkoľvek zdravotných problémov alebo pochybností sa radšej poraďte so svojim lekárom o jej vhodnosti. Nejde o diétny program na schudnutie!

Pravidlá trojdňovej jablkovej očisty

Pripravte si jablká, veľa kíl jabĺk. Bude to Vaša jediná strava tak nech nie ste hladní. Môžete ich konzumovať v akejkoľvek podobe, ideálne striedať rozmixované mono-smoothie, čisté jablkové šťavy, jablká nakrájané,  nastrúhané ošúpané, v celku aj so šupkou (šupka obsahuje tiež veľa vitamínov!), dokonca niekto si aj chvíľku jablká podusí aby získal prírodné preháňadlo. Pite len čistú vodu alebo nesladené bylinkové čaje.

Prvý deň je najťažší, ale ani potom to nie je ľahké. Niektorí ľudia sa cítia extrémne slabí, ďalší majú naozaj silné prejavy detoxu v podobe migrény. Nič sa nemôže siliť, nechoďte proti sebe a keď cítite, že táto metóda pre Vaše telo vhodná nie je, úplne postačí aj pravidelné zaradenie jablka do bežného jedálnička.

Ideálne je mať k dispozícii jablká zo záhradky, chemicky neupravené.

Ako začať jesť po troch dňoch na jablkách?

Po troch dňoch budete nielen dôkladne prečistení, ale aj zbavení pár prebytočných kilogramov. Jesť začnite pozvoľna, ideálne zeleninu, ryby, chudé mäso, mne veľmi dobre padne ryža (podľa krvnej skupiny je ryža pre mňa ideálne jedlo a veru to sedí :)

Kedy nie je trojdňová jablková očista vhodná?

Ak ste tehotná, máte vysoký obsah cukru v krvi, problémy s obličkami, alebo fyzicky a psychicky náročné obdobie (počas detoxu sa budete pravdepodobne cítiť slabšie).

Keďže je to veľmi jednostranná strava a slúži len na rýchle prečistenie organizmu, nedržte ju nikdy viac ako tri dni.

autor: denisa

foto: shutterstock

 


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť