Trpíte vysokým krvným tlakom? Vyskúšajte toto smoothie!

0

Trpíte vysokým krvným tlakom? Skúste svoj deň začať s týmto smoothie. Môžete si ho vychutnať aj keď problémy s vysokým tlakom nemáte, prospešné je totiž pre naše celkové zdravie.

Ak vysoký krvný tlak nie je liečený, môže viesť k poškodeniu srdca, ciev, obličiek a iných častí tela. Ak ho chcete mať pod kontrolou a udržať na uzde, je nevyhnutné upraviť svoj jedálniček a životný štýl.

Jesť potraviny bohaté na vitamín C a draslík sú veľmi prospešné a pomáhajú znížiť krvný tlak. Takže pre zdravú dávku vitamínu C je toto smoothie plné jahôd a kiwi. Jahody tiež obsahujú draslík. Banány sú tiež dobrým zdrojom draslíka. Pridali sme aj ľanové semienka pre ich obsah vlákniny. Kokosové mlieko je pre svoj obsah draslíka, ktorý krvný tlak znižuje, skvelou prísadou do jedál.

Môžete si pridať aj žeruchu, ktorá zvýši chuť na tento „koktejl“. Navyše, táto bylina je bohatá na vitamíny A, C a K a ponúka kardiovaskulárne výhody.

Ako si teda na raňajky pripraviť smoothie na vysoký krvný tlak? Budete potrebovať:

  • ½ šálky kokosového mlieka
  • ½ šálky jahôd
  • 1 banán
  • 1 kiwi
  • 1 ČL ľanových semienok
  • žerucha

Kroky na prípravu:

Všetko spolu poriadne rozmixujte :)

TIPY:

> Pre vyššiu detoxikáciu si môžete pomôcť aj pridaním špenátu a 1/2 šálky varenej repy. Obe tieto zeleniny sú bohaté na vitamíny A a C, železo, horčík a dusičnany.

> Ak máte doma Chia semienka, kľudne použite 1 ČL namočených vo vode namiesto ľanových semienok.


100%
100%
SUPER
  • ZAUJÍMAVOSŤ
    10

Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť