Vegan kokosový jogurt (veľmi jednoduchý na prípravu)

8

Milujem recepty, ktoré sú jednoduché, rýchle a k tomu zdravé. Určite si aj vy zamilujete tento vegan kokosový jogurt. Je naozaj vynikajúci a prekvapivo veľmi jednoduchý na prípravu. Skvelý spôsob ako do svojho jedálnička dostať fermentované potraviny.

Fermentované potraviny ako jogurt (najlepšie samozrejme domáci) často chýba v modernej strave. Baktérie v nich prispievajú k posilneniu zdravia čriev, zlepšujú imunitu a pomáhajú znižovať zápal v tele.

Domáci vegan kokosový jogurt s jahodami

1 fľaška s uzatvárateľným vekom

1 plechovka kokosového mlieka

5 probiotických tabliet

1 šálka čerstvých jahôd

trošku javorového sirupu

1 hrsť posekaných orechov (ktorékoľvek vami obľúbené)

Vo fľaške s uzatvárateľným vekom zmiešajte kokosové mlieko a probiotické tablety. Pevne uzavrite a pretrepte. Uložte na chladnom, tmavom mieste po dobu 3 dní a pravidelne pretraste. Po troch dňoch je jogurt pripravený na konzumáciu. Pridajte nasekané čerstvé jahody alebo iné ovocie, pokvapkajte javorovým sirupom a posypte orechami. Samozrejme závisí od vašej kreativity a chuti.

Užite si to v plnom zdraví! :-)

Foto: shutterstock.com


Komentáre

8 komentárov

  1. ZDRAVIM, AJ MNA ZAUJIMAJU PRESNE AKE PROBIOTICKE TABLETY, URCITE SA PREDAVAJU POD NEJAKYM OBCHODNYM NAZVOM, PROSIM, UVEDTE . DAKUJEM A TESIM SA, ZE TO VYSKUSAM.

    • Zelené jablko on

      Dobrý deň, možete použiť aj tzv. bulharské rastlinné probiotiká Lactobacilus Bulgaricus. Predávajú sa vo forme kapsúl alebo prášku.

  2. Zelené jablko on

    Dobrý deň prajem, ide o probiotické tablety kupované v lekárni. Existujú aj čisto rastlinné, lebo bežné môžu obsahovať mliečne bielkoviny.

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť