Viete, ktoré potraviny do chladničky nepatria

0

Ak patríte k ľuďom, ktorí po príchode z obchodu „nahádžu“ celý nákup do chladničky, zbystrite pozornosť. Niektoré potraviny tam totiž nepatria.

Cibuľa

Cibuľu do chladničky uložte iba v prípade, ak ju už rozrežete. V opačnom prípade by mala putovať do komory, kde ju chránite pred zmäknutím a plesňou. Rovnako je to i s cesnakom. Po tom, ako načnete jeho hlavičku, je dobré zvyšné strúčiky spotrebovať do desiatich dní.

Banány

Obľúbené ovocie by nemalo byť vystavené priamemu slnku, ale ani chladu. V chladničke banány začnú hnednúť a ich šupka bude posiata tmavými škvrnami.

Orechy

Orechy majú schopnosť nasiaknuť pach iných potravín v chladničke, ich plnú chuť najlepšie zachováte skladovaním na tmavšom mieste a pri izbovej teplote.

Zemiaky

Sú plné škrobu, ktorý sa vplyvom chladu rozkladá. To je dôvod, prečo zemiaky uložené v chladničke menia chuť a nasladnú.

Citrusy

Možno vás to prekvapí, no citrusové plody strácajú v chladničke šťavnatosť a vysychajú. Najlepšie sa im darí v komore (prípadne v dobre vetranej kuchyni), a to v miske alebo v košíku.

Rajčiny

Ideálne je skladovanie rajčín pri izbovej teplote, v chladničke totiž môžu stratiť chuť a ich dužina sa stáva skôr kašovitejšia.

 

info: huffingtonpost.com

foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť