Vyhladiť vrásky a omladnúť na počkanie?

0

Vyhladenie vrások uberie žene v priemere 5-7 rokov veku.

Aplikácia botulotoxínu, ktorý dokáže vyhladiť vrásky tak povediac na počkanie, je už dnes považovaná za celkom bežnú estetickú procedúru. Poďme si o nej preto povedať čosi viac.

Botulotoxín je látka aplikovaná injekčným spôsobom do svalu, čím dočasne zablokuje nervový impulz a znemožní tak sťahovanie svalu.

Najčastejšie sa vpichuje do oblastí čela, medziobočia, okolia očí, spodnej sánky a krku. Kým viditeľné výsledky v podobe omladenej a pevnejšej pleti sú zreteľné po zhruba 48 hodinách, celkovo si účinok zákroku môžete užívať 3 – 6 mesiacov. „Po opakovaných aplikáciách sa efekt predlžuje aj vďaka návyku pokojnejšej mimiky. Ošetreniu by malo vždy predchádzať odborné vyšetrenie a konzultácia,“ upozorňuje na dôležité úkony týkajúce sa samotného zákroku odborníčka na estetickú medicínu, dermatologička MUDr. Alena Pallová.

Táto metóda sa teší čoraz väčšej obľube, pretože je rýchla, takmer bezbolestná a pri správnej aplikácii odborníkom i bezpečná. Vyhladzuje mimické vrásky, ktoré rokmi vznikajú ako následok smiechu, krčenia čela či ustavičného mračenia. Následný vyhladzovací efekt pochopiteľne netrvá večne, no mimika sa opätovne plne sfunkční zhruba po pol roku.

Hrozí nebezpečenstvo otravy?

Klientky sa často pýtajú, či nie je aplikácia botulotoxínu, prezývaného tiež klobáskový jed, nebezpečená. Dávky, ktoré sa pri vyhladzovaní vrások používajú, sú však tak nízke, že akákoľvek otrava je vopred vylúčená. Pacienti si navyše majú možnosť vybrať, či chcú určité partie znehybniť viac, alebo len nepatrne. Vďaka tomu lekár zvolí adekvátne množstvo použitej látky.

Na čo si dať pozor?

Ak tento spôsob boja proti vráskam zvažujete i vy, vždy sa zverte do rúk odborníka s potrebnými skúsenosťami a školením. Na kozmetičku v salóne, respektíve zdravotnú sestru, radšej vopred zabudnite. A hoci v súčasnosti narastá počet centier a miest, ktoré sa vás budú snažiť zlákať na špeciálne akciové ponuky, toto je položka, na ktorej sa šetriť určite nevypláca.

Vedeli ste, že?

Botulotoxín býva nadmieru efektívny aj pri liečbe svalových kŕčov, dokáže zastaviť potenie až na rok, využíva sa pri liečbe migrény, inkontinencie moču, hemoroidov, detskej mozgovej obrny, škuľavosti, ochoreniach prostaty, bolestiach chrbtice či krku.

zdroj info: www.vekjelencislo.sk, www.iem.sk


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť