Už nikdy nezadržujte kýchnutie. Môžete si poškodiť zdravie!

0

Snažiť sa o zadržanie kýchnutia je ako chcieť zadržať vietor so silou 160 km/hod. Taká je sila nášho kýchnutia! Čo sa udeje, keď si nekýchneme, ale len “decentne pčikneme”?

Zadržanie kýchnutia spôsobí v hlave obrovský vnútorný tlak. Čo sa vám môže stať?

  • zlomeniny nosnej chrupavky,
  • krvácanie z nosa
  • zaľahnutie v ušiach až poškodenie ušných bubienkov
  • závrat až odpadnutie
  • oddelenie sietnice oka

Takže kýchnuť si do vreckovky nahlas je oveľa prijateľnejšie, než si kvôli snahe byť decentný, poškodiť vnútorným tlakom zdravie. Navyše vaše telo sa kýchaním snaží zbaviť nečistôt nosných dutín.

Naopak ak cítite, že by ste si radi kýchli ale nejde to, pozrite sa to jasného svetla. To vám stimuluje očný nerv, skorý má vplyv na centrum kýchnutia. Mierne podráždenie vám napomôže kýchnuť si.

Tak teda – na zdravie! :)

autor: denisa

info: sharecare.com

foto: flickr.com


Komentáre

Comments are closed.

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť