Zatočte s bolesťami krku! 3 cviky, ktoré si môžete zacvičiť kedykoľvek

0

Mávate stuhnutý krk, bolesť, napätie, či znížený rozsah pohybu? Krčná chrbtica dokáže naozaj potrápiť a o to viac, keď sa k nej pridajú aj iné neduhy ako migréna, vystreľovanie bolesti do rúk, či závraty. Pritom nemusí ísť o také vážne a neprekonateľné problémy, ale dokážu skutočne znepríjemniť deň. Vyskúšajte 3 cviky, ktoré si môžete zacvičiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Ak ešte k tomu máte sedavé zamestnanie, mali by ste ich cvičiť aspoň každé dve hodiny:

Lietadlo

Stojte vzpriamene a rozpažte ruky. S výdychmi sa najprv vytočte na jednu a potom aj na druhú stranu. Hlavu pomaličky vytáčajte tak, aby ste videli prsty jednej a potom aj tej druhej ruky. Ak máte hlavu vytočenú, môžete ju ešte ťahať pod rameno – opäť na oboch stranách. Ruky zostávajú stále rozpažené a vystreté a ramená zatiahnuté. Ak vás tento cvik bolí, necvičte ho.

Bábka

Posaďte sa vzpriamene a nohy zatlačte do zeme. Tento cvik môžete cvičiť aj za stoja, tak že sa vystrite. Prsty ľavej ruky si položte hore na temeno hlavy a s pomalým výdychom a jemnou pomocou prstov vtiahnite bradu k hrudníku. Zopakujte aj s druhou rukou.

Panáčik

Dlane spojte na hrudníku, ramená zatiahnite nadol a mierne dozadu. S výdychom sa najprv vytočte s trupom doľava, na strane sa nadýchnite a s ďalším výdychom sa pokúste pritlačiť nos k prstom na rukách. Vráťte sa na stred a zopakujte na druhej strane.

Strečingové cvičenia nikdy nevykonávajte švihom, ale plynulým ťahom!

 

Foto: shutterstock.com


Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť