Rastlinné mlieko je zdravou alternatívou kravského mlieka

0

Rastlinné mlieka sú výbornou alternatívou kravského mlieka,  sú zdravé, veľmi chutné a navyše veľmi jednoduché na prípravu doma.  Nižšie nájdete  základný  postup prípravy najbežnejších druhov. Nezahlieňujú, chutia lepšie ako kravské mlieko a v neposlednom rade – nie sú získané utrpením zvierat.

1) Makové rastlinné mlieko:

100g maku namočíme v cca 500 ml vody, necháme cez noc namočené, potom rozmixujeme, precedíme, pridáme napríklad ďatle, banán, škoricu a znovu mixneme. Mak môže byť celý alebo aj mletý. Čistý makový nápoj je mierne horkastý a riedkej konzistencie, preto pre nezvyknutých je lepšie pridať aspoň zo začiatku spomínané ďatle, banán alebo škoricu. Obsahuje veľmi veľa vápnika, niekoľkonásobne viac ako kravské mlieko. Z toho, čo ostane po precedení, môžeme vyrobiť rovnakým postupom ešte jednu várku :)

2) Konopné rastlinné mlieko:

Je najzdravším rastlinným mliekom. Konopné semienka sú dokonale zdravou potravinou, najlepší zdroj bielkovín. A najlepším spôsobom, ako vyťažiť z konopného semienka maximum, je konopné mlieko.

Konopné semienka je potrebné namočiť minimálne na 24 hodín. Najlepšie je počkať, kým sa objavia klíčky, čo môže trvať aj 2 dni (vtedy je lepšie po 24 hodinách uložiť semienka do chladničky). Vodu treba minimálne každých 8 hodín vymeniť za čistú. Po namočení vodu zlejeme, prepláchneme, prilejeme čistú vodu a rozmixujeme. Následne precedíme a v prípade hustej konzistencie, zriedime s vodou alebo napríklad s makovým mliekom.

3) Pohánkové rastlinné mlieko:

Vopred cez noc namočenú (nabobtnanú) pohánku rozmixujeme s ďatlami a vodou. Môžeme pridať vodu, alebo karobový prášok – v prípade pridania karobu máme hustú čokoládu.

4) Mandlové rastlinné mlieko:

Mandle na noc namočíme, ráno rozmixujeme a precedíme. Mlieko má sladšiu chuť a pre mňa je aj  zo všetkých rastlinných mliek najchutnejšie do kávy.

5) Ovsené rastlinné mlieko:

Pripravíme si 1,5l vody a 80g vločiek. 5 minút povaríme, potom rozmixujeme a precedíme.

zdroj foto: shutterstock.comrecycled

 

 


Komentáre

Pridaj svoj komentár

shutterstock_201745592

Zásobník plný zdravého životného štýlu

Tvoríme pre vás články, rozhovory a seriály o cvičení a stravovaní. 

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť