Zdravotný zázrak cibuľový džús – TOP 10 zdravotných benefitov

0

Zdravotné účinky cibule siahajú omnoho ďalej, než je jej bežné použitie v kuchyni pri príprave jedál. Cibuľa obsahuje flavonoidy a fenoly, ktoré sú antioxidantmi, bojovníkmi proti zápalom a rakovine. Zázračné účinky má samotný cibuľový džús. Prinášame Vám top 10 zdravotných benefitov:

1. Ochrana proti alergénmi

Cibuľa obsahuje známe antihistaminikum kvercetín, ktoré pomáha potláčať značné množstvo alergických reakcií a taktiež chronických ochorení ako je astma. Po požití cibule ostávajú látky dlho v krvnom obehu a poskytujú ochranu pred nepríjemnými následkami histamínu. 

2. Zlepšenie trávenia

Cibuľa je výborný zdroj inulínu, diétnej vlákniny, ktorá je vlastne potravou pre dobré baktérie trávenia. Funguje ako regulátor, ktorý udržiava dobré baktérie na optimálnej úrovni ideálnej pre dobrý stav tráviaceho systému. 

3. Podporuje rast vlasov

Najviac opomínaná vlastnosť cibuľovej šťavy. Zlepšuje prekrvenie vlasovej pokožky, bojuje proti baktériám a stimuluje vlasové folikuly k rastu vlasov. Podrobnejšie k tejto téme spolu s návodom na prípravu vlasovej masky nájdete TU.

4. Pomoc pri prechladnutí a iných dýchacích potiažach

Cibuľový džús býva odpradávna používaný ako liečba pri bronchitíde a ďalších dýchacích ťažkostiach vďaka protizápalovým vlastnostiam. Pomáha vylučovaniu hlienov a znižuje ich tvorbu.

5. Podporuje zdravie kostí

Cibuľa má vlastnosti, ktoré spomaľujú starnutie kostí a stratu vápnika. Je to výborné hlavne pre ženy v strednom veku, ktoré často trpia osteroporózou.

6. Pekná a zdravá pokožka

Cibuľa podporuje optimálnu cirkuláciu krvi, ktorá zabraňuje tomu aby sa toxíny a iné nečistoty hromadili v tele. Surová cibuľa sa často používa aj ako liečivý zábal na mnohé kožné problémy a jazvy.

7. Znižuje zlý cholesterol

Vďaka chrómu, vitamínu B a zložkám síry má schopnosť zabrániť hromadeniu zlého cholesterolu a predchádzaniu srdcovo-cievnych ochoreniam.

8. Znižuje množstvo glukózy

Cibuľový džús obsahuje stopové prvky chrómu a alylový propyl disulfid, ktoré zabezpečujú schopnosť tela udržiavať správnu hladinu cukrov a eliminujú príliš veľké výkyvy hladiny cukru v krvi.

9. Bojovník proti rakovine

Obsahuje množstvo sulfidov, ktoré pravidelnou konzumáciou cibuľového džúsu prispievajú k prevencii rôznych druhov rakoviny.

10. Podporuje zdravie ústnej dutiny

Vďaka dobre známym antibakteriálnym vlastnostiam je výborný bojovník proti zubnému kazu a ústnym infekciám. Taktiež býva v prírodnej medicíne používaný ako pomocník proti bolesti zubov.

Tieto zaujímavé informácie sme našli TU

Komentáre

Comments are closed.

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť