Zelená čokoláda prekvapí a poteší

2

Zelená čokoláda búra paradigmy, že čokoláda musí byť len hnedá, poťažmo biela. A taktiež tie, že čokoláda je v prvom rade nezdravá.

Čo je zelená čokoláda?

Nazýva sa aj čajová čokoláda, pretože jej základnou surovinou okrem kvalitnej čokolády je aj zelený japonský obradný práškový čaj Matcha s horkastou príchuťou, častokrát prirovnávaný k orechom. Nájdete v nej chuť ľahkej horkosti čajových lístkov tak isto ako známu sladkosť čokolády. Nadrobno nasekané lístky čaju Matcha sa postarajú o jemnú chrumkavosť.

A prečo ju uprednostniť?

Má jemne povzbudivé účinky, dokáže zlepšiť koncentráciu, zmierniť zápaly. Obsahuje – tak ako zelený čaj – množstvo antioxidantov. A tak ako čokoláda, má aj antidepresívne účinky a v rôznych častiach sveta býva považovaná za silné afrodiziakum. Pozor, tiež ju však treba jesť s mierou, lebo tak isto ako čokoláda, obsahuje aj sladidlo (trstinový cukor), kakaové maslo, sušené mlieko. Kúpiť ju môžete prevažne v špecializovaných obchodoch v bio kvalite.

recycledzdroj foto: shutterstock.com                                                                    

zdroj info: www.partycatering.sk


Komentáre

2 komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť