Zelené potraviny pomáhajú ovládať hlad aj pekne voňať

0

 

Čo má spoločné nasledovné: schopnosť potlačiť hlad, boj s kandidou, hojenie rán alebo pekná čistá vôňa tela a mladý špenát, chlorella, zelený jačmeň, kel, brokolica…? Je to chlorofyl! Chlorofyl je prírodné farbivo, vďaka ktorému majú zelené potraviny svoju farbu. Riadi fotosyntézu, teda premenu energie zo slnka do energie potrebnej pre rast a život rastlín.  Pre náš život je tiež veľmi prospešný a vie nám priniesť aj týchto 7 úžasných benefitov:

1. Zelené potraviny pomáhajú mať hlad pod kontrolou a nepodliehať túžbam po jedle

Podľa štúdie zo septembra 2013, potraviny, ktoré obsahujú chlorofyl, dokážu potlačiť hlad. Dvadsať žien s nadváhou dostali na otestovanie tri jedlá pri troch rôznych príležitostiach vždy s odstupom jedného týždňa. Dve jedlá obsahovali chlorofyl a jedno nie. Dámy preukázali znížený pocit hladu v určitom čase nasledujúcom po jedle, ktoré obsahovalo chlorofyl a krvné testy preukázali stabilné hodnoty hladiny cukru. Chlorofyl teda môže byť považovaný za efektívny spôsob ovládania svojho hladu a pomocník pri chudnutí.

2. Zelené potraviny majú vplyv na peknú vôňu tela

Chlorofyl je dobrý pre telo doslovne aj smerom zvnútra von. Teda pozitívne ovplyvňuje vôňu tela a toho, čo telo vylučuje. Okrem toho eliminuje zápchu a nafukovanie. 

3. Chlorofyl urýchľuje hojenie rán

Už pred takmer 100 rokmi bola zistená efektívnosť chlorofylu pri napomáhaní v procese hojenia. Vo forme spreja je chlorofyl výrazný pomocník pri liečení zranení. Rôzne štúdie a výskumy dokumentujú pozitívny prínos chlorofylu v tejto oblasti.

4. Zelené potraviny podporujú detoxikáciu organizmu

Rôzne jedovaté kovy, ktoré sa nachádzajú v znečistenom životnom prostredí, majú veľký vplyv aj na ohrozovanie nášho zdravia. Chlorofyl bojuje s jedovatými kovmi a zabraňuje ich vstrebávaniu a podľa výskumov vie toto isté urobiť aj s niektorými karcinogénmi. Štúdia na štyroch dobrovoľníkoch testovala schopnosť chlorofylu odstrániť aflatoxín – známy karcinogén. Každý dobrovoľník dostal 3 dávky aflatoxínu, po ktorom nasledovalo jedlo a dvaja potom dostali tabletku chlorofylu. Výsledky ukázali rýchlu elimináciu 95% aflatoxínu do 24 hodín.

5. Ochraňujú DNA proti účinkom vyprážaných jedál

Vyprážané jedlá nie sú škodlivé iba pre váš obvod pásu, ale taktiež obsahujú látky, ktoré ničia prostredie čreva a DNA črevných buniek. V jednej štúdii účastníci, ktorí jedli vyprážané jedlá v kombinácii s ochrannými jedlami obsahujúcimi chlorofyl, mali nižšie poškodenie črevného prostredia. Samozrejme nie je to návod na to, ako sa môcť prejedať vyprážaným, ale ako eliminovať nezdravé účinky pri občasnej konzumácii.

6. Zelené potraviny sú účinné v boji proti kvasinkovej infekcii

Kvasinková infekcia je veľký problém pre veľa ľudí a spôsobuje veľa problémov, o.i. únavu, depresiu a zažívacie problémy. Chlorofyl zabraňuje rozmnožovaniu sa kvasiniek v našom tele.

7. Chlorofyl udržuje zdravú hladinu železa v tele

Modifikovaná forma chlorofylu známa ako chlorofylín je údajne najviac efektívna v boji s anémiou. Pri regulácii hladiny železa v tele si však isto vystačíme s chlorofylom v jeho prírodnej forme – obsahu v zelených potravinách.

Zaraďujte preto čo najviac čerstvých zelených potravín do jedálnička… zelená rovná sa zdravie!!!

foto: shutterstock

info: www.globalhealingcenter.com

autor: denisa


Komentáre

Pridaj svoj komentár

Neprestávajte čítať, máme pre vás ďalšie výborné články

Prihláste sa na pravidelný týždenný súhrn príspevkov a ihneď si STIAHNITE náš E-BOOK s receptami na prípravu 9 zdravých SMOOTHIES.

To všetko pre Vás ZDARMA.

Čo je pre telo lepšie, šťavy alebo smoothies?

Ďakujeme, už je to takmer hotovo :) Ešte prosím prejdite do Vašej mailovej schránky a potvrďte odber kliknutím na zaslaný link.

Pokračovaním používania tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním cookies. viac informácií

Cookies na tejto stránke sú nastavené automaticky na "povolené". Informácie o tom, ako používate tento web, sa zdieľajú s Google. Ak budete pokračovať v používaní stránky v tomto nastavení, alebo kliknete na "súhlasím", vyjadrujete tým svoj súhlas.

Zatvoriť